Zmrzlinové variace/ Ice Cream Variations

V mém pokoji to vypadá jako po výbuchu bomby, obsah celé šatní skříně je vysypaný ven a já bych měla třídit a uklízet. Dokonce jsem si včera přinesla z knihovny šikovnou příručku Cokoli můžete odložit na zítra, zásadně nedělejte dnes, aby mi dodala odvahu. Tu knížku jsem si během posledních dvou let půjčila asi sedmkrát. A teď tady sedím a zase provozuji jeden z hanebných způsobů odkládání. Jsem prostě nenapravitelná...

V příspěvku se ale dneska moc rozepisovat nebudu. Spíš za sebe nechám mluvit obrázky. Recept, o který dnes půjde je totiž k nalezení u příspěvku popisující domácí výrobu jahodové zmrzliny. Takže ho sem s dovolením znovu kopírovat nebudu. Místo toho vám ukážu, jak se dá s tímto receptem kouzlit. Ve všech případech je postup stejný, liší se jen přidanými surovinami.

My bedroom looks like the bomb went off there. The content of my wardrobe is everywhere around me and I should deal with it. Cleaning, selecting, polishing, tidying all the mess up. To the top of it I borrowed a wonderful book called The Procrastinaror's Handbook by Rita Emett, to help me. So far I've borrowed it about seven times. And now I'm sitting here in front of my computer and practice one of the worst way of procrastinating.

But I'm not gonna to write much today. I think you will be happier to look at the pictures than read  how I am speaking my mind out. I donť copy the basic recipe again, it's available here where I wrote about homemade strawberry icecream. Instead, I'm gonna show the variation of it, which you can make with different ingredients.The basic method is the same, just leave out the strawberries.
  • citronová zmrzlina/ lemon ice cream
Žloutky vyšlehejte do bleda s nastrouhanou kůrou z jednoho citronu. Do sněhu ke konci šlehání opatrně po menších částech přidejte lžíci citronové šťávy.

Add lemon zest to the egg yolks and beat the mixture till it's pale. Carefully combine the egg whites ad one spoon of lemon juice.

  • borůvková zmrzlina/blueberry ice cream
Borůvky rozmačkejte s trochou cukru a až na samém konci je vmíchejte do zmrzlinové směsi.

Crush bluebberrries with sugar and combine carefully with ice cream mixture.

  • skořicová zmrzlina/cinnamon ice cream
Místo obyčejného cukru použijte cukr skořicový, pokud vám to přijde málo, přidejte do sněhu při šlehání klidně ještě jednu až dvě lžičky skořice.

Use cinnamon sugar instead of usual crystal sugar. Moreover, you can add one or two spoons of ground cinnanom to the egg yolks while beating them.


  • karamelová zmrzlina/ caramel ice cream
Den předem si připravte karamelovou šlehačku. V kastrůlku rozpusťte 120 g cukru na světle hnědý karamel. Zároveň ohřejte smetanu (nejlépe to jde v hrnci s dvojitým dnem). Smetanu přiveďte těsně pod bod varu (bude se z ní kouřit) a vlijte jí na karamel. Bouřlivé reakce, která v hrnci nastane se neděste. Nakonec sražený karamel rozpusťte na velmi mírném ohni, smetanu nechte zchladnout a uložte jí přes noc do lednice.Druhý den vyšlehejte na pevnou smetanu. Pokud používáte elektrický šlehač, rozhodně se vyhněte vysokým otáčkám, mně obvykle stačí nejnižší stupeň. Dále postupujte jako obvykle.

Day before prepare the caramel cream. I a small saucepan or pot melt 120 g crysal sugar till it's pale brown. Meanwhile, heat the cream almost to the boiling point and pour over the melted sugar. Don't panic, sometimes it's pretty wild reaction. Then slowly and carefully melt the caramel, allow it cool and place iit nto the fridge overnight. Nex day, beat a thick cream and then folloe the basic ice cream recipe.

Komentáře

Oblíbené příspěvky